Warto już u progu sali weselnej wprawić gości w dobry nastrój. Wszak od niego w dużej mierze zależy powodzenie dalszej zabawy. Co można zrobić na wstępie wesela?

Wszelkie zabawne teksty, umieszczone na tablicy rejestracyjnej jak "Ryzykanci" czy "Koniec wolności" są powodem do uśmiechów gości. Ciekawie na tablicach wyglądają pseudonimy, zdrobnienia. Podobną reakcję powodują tabliczki z napisami: "panna młoda" i "koledzy. Umieszczamy je w pobliżu domu przyszłej małżonki. Tabliczki są zwrócone w dwóch różnych kierunkach.

Bądź bezpieczny, zjedz ciacho!

Wesołe tekściki można umieścić przy stole słodkim, wiejskim („Zemsta teściowej”), czy nawet przy stołach gości. Na jednym z wesel widziałem tabliczkę przy słodkim stole: "Szczupłą osobę łatwiej porwać. Bądź bezpieczny. Zjedz ciacho!" Fajne, prawda?

Innym sposobem może być przedstawienie gości tuż przed pierwszym daniem gorącym. Ale nie wywołujemy każdego z osobna, żeby nie było nudno i krępująco. Z reguły wywołujemy przez mikrofon: rodziców, dziadków, świadków, ciocie i wujków z jednej i potem drugiej strony, kuzynów z jednej z drugiej strony, kolegów i koleżanki. Wywołane grupy osób wstają na chwilę by się pokazać, inni klaszczą, i już powoli zaczyna się integracja, a atmosfera staje się luźniejsza.

Kolorowe kapelusze dla gości

Można także wyznaczyć kierowników poszczególnych stołów, przygotowując szarfy z odpowiednimi napisami (wystarczą szeroka taśma, nożyczki, klej i mazak). Na początku przyjęcia świadkowie wręczają szarfy poszczególnym osobom, by zadbali przy stole o dobrą atmosferę i zabawę.

Można także wręczyć np. kolorowe kapelusze wyznaczając osoby, które mają zadbać o to, by na parkiecie też się działo, ale zapowiedzieć w humorystyczny sposób, np. że wyznaczony pan ma zatańczyć dziś z każdą panią (co najmniej dwa razy). Ciekawym pomysłem są koszulki z napisem „sponsor imprezy”, które w formie żartu wręczamy rodzicom chrzestnym.

Powyższe rady mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę - rozładowują atmosferę gości tuż przed pierwszym tańcem! A to powoduje, że w trakcie niego państwo młodzi mniej się stresują.